Mācīšanās dabā- lietderīgi un aizraujoši!

Mācīties, uzzināt un izzināt, vērot un pētīt, redzēt savām acīm, sajust un izgaršot- to visu aizraujošāk un interesantāk realizēt atbilstošā vidē dabā.
Tāpēc saulainajā 23.septembra rudens dienā 3.a un 3.b klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rāznas nacionālo dabas parku Andrupenē (jaunākais no 4 parkiem Latvijā), lai izietu Andrupenes purva taku un iepazītos ar šīs dabas teritorijas augiem un dzīvniekiem, kā arī mācītos pagatavot uzkodu maizītes.
Mūs sagaidīja Rāznas nacionālā dabas parka speciāliste Regīna Indriķa. Katram skolēnu pārim tika iedota lupa, piezīmju lapa, zīmulis , purva augu un dzīvnieku noteicējs, un izzinošais ceļojums varēja sākties (sētas pagalms, pļava, mežs, purva taka)!
No Regīnas stāstītā skolēni uzzināja, kā rodas purvs, ka purva augus, piemēram, vaivariņus izmanto mājsaimniecībā pret kodēm un pelēm, ka sfagnus jau senatnē izmantoja celtniecībā, ka kūdra ir samērā ilgi atjaunojams dabas resurss, jo tikai par 1 mm gadā papildinās kūdras slānis, ka pēc sfagnu krāsas var secināt par mitruma daudzumu purvā un daudz ko citu.
Cik līksmi bija bērni, ieraugot purvā zaļo vardi! Un skābās purva dzērvenes nemaz nelikās skābas, bet gardas gan!
Pēc pastaigas Andrupenes lauku sētas saimes namā skolēni radoši darbojās. No dažādiem produktiem katram bija uzdevums pagatavot uzkodu maizītes.
Svaigs gaiss, rudenīgi šķelmīgā saule, rasas pielietā pļava un citi dabas brīnumi, labs noskaņojums un kompānija, smaržīga zāļu tēja, pašu gatavotās maizītes- tas viss motivē izzināt nezināmo, apgūt pētīšanas prasmes un pašvadīto mācīšanos.
Paldies Regīnai Indriķai un Andrupenes lauku sētas darbiniecēm, ka palīdzēja mums realizēt starppriekšmetu saikni dabaszinībās, dizainā un tehnoloģijās.
Paldies arī šoferim Jānim Čivkulim!
3.a un 3.b klases audzinātājas Lidija, Aina